Yeni Gözde Redmi K40’ın Özellikleri Belli Oldu

Redmi K40 işlemci iddiası yine değişti. Yeni telefonun işlemci seçimi hangisi olacak? Redmi K40 özellikleri belli mi?

0 195

Boynuz kulağı geçmeye başladı. Redmi, en az Xiaomi kadar aktif bir hal aldı ve çok sık yeni telefon geliyor. Redmi’nin kabul görmüş ve devamının getirildiği telefon serileri var. En güçlü ve en ünlü serilerden biri Redmi K serisi. Neden K serisinden söz ediyorum çünkü bu seriye yeni bir telefon daha ekleniyor.

Redmi K40 ve K40 Pro akıllı telefonları geliyor. Telefon gelecek mi seri devam edecek mi sorularına gerek yok çünkü bu modelin resmiyet kazandığı marka tarafından da açıklanmıştı. Bu telefon gelecek ama özellikleri neler olacak? Resmi açıklamanın ardından bu sefer teknik özellik bilgileri paylaşıldı.

Redmi K40

Redmi K40 Özellikleri ve Kullanılacak Olan İşlemci

Telefonda hala netleşmeyen bir özellik vardı. Bu özellik kullanılacak işlemci olmuştu. İşlemcinin Snapdragon 865 olacağı ilk iddia olmuş ve çok fazla üzerinde durulmadı.

Bu iddia doğruluğu kanıtlanmadı ve kaynaklardan yeni bilgiler geldi. İşlemci bir kez daha değişti ve bu kez Snapdragon 775G işlemcisi kullanılacağı söylendi.

Bunu da Okuyun: Redmi K30 Racing Edition Yeni İşlemci Ile Tanıtıldı

Pro ve ana telefonda 5G desteğinin olacak olması, Snapdragon 775G işlemcilerinin geleceği görüşünü yoğunlaştırdı.

Fakat bu işlemciler de kesinleşmediği gibi iptal olduğu haberleri geldi. Son üzerinde durulan işlemci ise MediaTek Dimensity 1000+ işlemcisi oldu. Redmi’nin 5G desteği ve amiral gemisi seviyesinde performans sunmak adına yeni MediaTek işlemcisine geçeceği görüşü hakim.

Redmi K40

Snapdragon 775G işlemcisi ve MediaTek işlemcisi arasında gidilip geliniyor. Pro modelde farklı bir işlemci kullanılabilir, ana telefonda farklı bir işlemci görmek olası.

İşlemci önemli ve ilk konuşulan donanım ama Redmi K40 ile kameralarda değişecek. Telefonda 108 MP 12x optik zoom özellikli kamera olacak. Bu kamera Mi CC10 akıllı telefonunda da olan kamera olacak.

Kameranın değişmesi, fiyatların yükseleceğini işaret eden en büyük kanıt. Tek başına yeterli bir kanıt değil ama önemli bir kanıt. Redmi K30 telefonlarına göre fiyatın yükseleceğini anlamak zor değil.

Sizler daha hızlı şekilde güncel Xiaomi haberlerine ulaşmak isterseniz de, bunun için Instagram, Twitter, Facebook sayfa ve Facebook grup hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz. Ayrıca Google Haberler üzerinden bize abone olabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan POCO F2 Pro için Android 11 Beta 1 Yayınlandı başlıklı makalemizde Poco F2 Pro hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.