Xiaomi Mi Band 5 için 7 Kritik Özellik Açıklandı

Xiaomi Mi Band 5 bileklik özellikleri tek tek ortaya çıkıyor. İşte o çok konuşulan bileklik.

0 271

Yarın Xiaomi için büyük gün. Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik tanıtımı yapılacak. Yarın yapılacak tanıtım, sır perdesini aralayacak. Sır perdesini aralayacaktı demek daha doğru bir ifade olacak. 🙂 Çünkü yeni bileklik için çok önemli özellikler açıklandı.

Bazı video paylaşımları, GIF paylaşımları ile Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik için seçilmiş bazı özellikler de söylendi. Bilekliğin en önemli özelliklerini artık biliyoruz. Tanıtım günü tabii ki detaylara ineriz ama önce yeni bilekliğin belli olan detaylarına geçelim.

Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi Mi Band 5 Özellikleri Ses Getirebilir

Yeni akıllı bilekliğin en önemli değişikliklerinin başında şarj olma özelliği gelecek. Eski bileklikleri kullanmışsanız bilirsiniz, akıllı bileklik şarj olması için bir şarj ünitesine yerleştiriliyor. Bu çok kullanışlı olmuyor.

Artık tamamen manyetik şarj cihazının kullanımına geçiş yapılacak. Manyetik şarj cihazını kullanmak için kesinlikle kordonu çıkarmanıza gerek yok. Tek yapılması gereken işlem, manyetik şarj cihazını akıllı bilekliğin arkasına yerleştirmek. Bunun bir videosu da var. Şarj çok basitleştirilmiş.

Bu güzel ve etkili bir iyileştirme. İlk adım akıllı bilekliğin şarj sisteminin değiştirilmesi. Devam eden değişimleri konuşalım.

İkinci gelişme spor modları. Akıllı bileklikte, son versiyon hesaba katıldığı zaman 6 spor modu mevcuttu. 6 spor modu içerisinden, seçim yapılabiliyor olsa da seçeneklerin kısıtlı olması pek sevindirici bir durum değil. Artık bu sistem değişiyor. Bilekliklerde 6 spor moduna ek olarak 5 spor modu daha geliyor ve toplamda 11 spor moduna ulaşılıyor.

Bunu da Okuyun: Xiaomi Mi Band 5 Arayüzleri Ve Özellikleri Sızdı

Spor modlarındaki verileri çok taraflı takip edebileceksiniz çünkü artık SpO2 ölçümü de olacak. Kalp ritim ölçer ve SpO2 ölçümü bir ekip olarak çalışacak.

NFC desteği ile ödemeler gerçekleştirmek, Alexa sanal asistan desteği, kadın sağlığı desteği, akıllı telefon ile uzaktan fotoğraf çekme kontrolleri gibi özelliklerle zenginleşecek olan Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik, yarın resmiyet kazanacak.

Tanıtıma çok fazla özellik kalmamış gibi gözükebilir ama asıl amacımız fiyatı ve çıkış tarihini öğrenmek olacak.

Sizler daha hızlı şekilde güncel Xiaomi haberlerine ulaşmak isterseniz de, bunun için Instagram, Twitter, Facebook sayfa ve Facebook grup hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz. Ayrıca Google Haberler üzerinden bize abone olabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Xiaomi Mi Band 5 Hangi Renkler ile Gelecek? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.