MIUI 12 ile Kameralara AI Filigran Özelliği Geldi

AI Filigran, özelliği fotoğraf çekimlerini farklı bir noktaya getirecek. İşte yeni eğlencemiz.

0 373

MIUI 12 güncellemesine dakika dakika yaklaşıyoruz. Güncelleme Avrupa’da en son Mi 9 modelleri için yayınlandı. Kararlı sürüm için artık sayılı gün var. Buna rağmen artı özellikler eklenmeye de devam etmekte. Beta ile gelen bazı yenilikleri paylaştık. Şimdi ise Redmi ve Xiaomi akıllı telefonların kamerası için güzel bir özellik var. AI Filigran olarak duyurulan yeni özellik, fotoğraf çekimlerini renklendirecek.

AI Filigran

Kameraya Yeni Özellik AI Filigran

Redmi ve Xiaomi akıllı telefonlarında filigran özelliği zaten kullanılan bir özellikti. Çektiğiniz fotoğrafların köşesinde filigran ile bir çekim bilgilendirmesi yapılıyordu. Bu özellik çok renkli ve işlevsel değildi.

MIUI 12 ile filigran özelliği akıllandırılıyor. AI Filigran, artık çekimlere göre filigranları otomatik olarak tanımlayabilecek. Bir nevi kameranın nesne algılama özelliği kullanılacak. Yeşil bitkiler, şehirler, sahnelere göre filigranlar otomatik olarak tanınacak ve yeni eklenecek olan 46 filigran ile eşleştirilecek.

Bunu da Okuyun: Xiaomi, MIUI 12’Ye Harika Bir Özellik Daha Ekledi

Sahneyle eşleştirilen filigran fotoğrafa otomatik olarak eklenecek ve düzenleme yapmanıza izin verilecek. Otomatik seçim yerine manuel olarak seçim yapabileceksiniz. Filigranın konumu hakkında da değişiklikler yapabileceksiniz. Konum otomatik seçiliyor ama görsel üzerinde bu otomatik yerleşimi değiştirebilirsiniz.

AI Filigran

46 yeni filigran Çin için hazırlanmış olan özel ikonları içeriyor. Bunun dışında bir paket daha var. Bu paket ise Hindistan için hazırlanan özel bir paket. Tac Mahal gibi özel yapıların filigranları var. Özelliğin sevilmesi önemli.

AI Filigran sistemi MIUI 12 kullanıcılarını memnun ederse, marka yeni ikonlarla güncellemeler yapacak. Çin ve Hindistan için hazırlanan ikonların yanında Avrupa için de özel hazırlanmış ikonlarla tanışacağız. Biraz zamana ihtiyaç var. Bir de özelliğin kullanıcılar tarafından sevilmesi gerekiyor. Talep ne kadar artacak olursa, Xiaomi o kadar ilgi gösterecektir.

Sizler daha hızlı şekilde güncel Xiaomi haberlerine ulaşmak isterseniz de, bunun için Instagram, Twitter, Facebook sayfa ve Facebook grup hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz. Ayrıca Google Haberler üzerinden bize abone olabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Xiaomi, MIUI 12'ye Çok Konuşulacak Yeni Özellikler Ekledi başlıklı makalemizde MIUI 12 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.