MIUI 12 ile Gelen İşinize Çok Yarayacak Ses Özelliği!

MIUI 12 yeni bir ses özelliği getirecek. Xiaomi ve Redmi telefonlara gelecek yeni ses özelliğini siz de öğrenin.

0 879

MIUI 12 kararlı güncellemesini deneyimleme fırsatımız oldu. Çin’de tanıtıldığı zamandan sayacak olursak, aylardır bu güncellemeyi bekliyorduk. Kararlı sürüm geldi ve didik didik edilmeye başlandı.

Arayüz incelendikçe, detaylara inildikçe cevherleri bulmaya başladık. Bunlardan birisi de ses teknolojisine gelecek olan özelliklerden biri oldu. Sound Assistant olarak isimlendirilen yeni ses teknolojisi, cihazlara ayrı bir işlev kazandıracak. Özellikle müzik dinlemeyi sevenler bu haberi dikkatli okusun.

Bunu da Okuyun: Redmi, Yarın MIUI 12 Güncellemesini Yayınlayacak

MIUI 12 Sound Assistant Ne Sunuyor?

Bu yeni ses teknolojisiyle beraber her uygulama için ayrı ses seviyesi düzenlemesi yapılacak. Biraz daha açarak gidelim. Telefonunuzda kullandığınızı uygulamaları gözünüzde canlandırın. Mesela YouTube ve Instagram olsun.

Normalde telefonun sesi hangi seviyede ise her uygulama için bu seviye ortaktır. Ama Soud Assistant ile her uygulama için farklı ses seviyeleri belirlenebilecek. YouTube uygulamasında telefonun ses seviyesini 75 ayarladınız diyelim. Instagram uygulaması için de 50 ayarlayabileceksiniz.

MIUI 12 Sound Assistant

Her uygulama için farklı ses seviyeleri seçilebilecek. Ses seviyelerinde dengenin nasıl olacağı ise tamamen kullanıcı kararı. Hangi uygulamada ses ne kadar yüksek siz belirleyeceksiniz ki zaten Xiaomi’nin bu özellikteki çıkış amacı da kullanıcılara tam kontrol sağlamak.

Stok Android 10 işletim sisteminde bu özelliği aradığınız zaman bulamazsınız. Xiaomi bu özelliği kendi arayüzü için planlayarak geliştirmiş. Sonuçta ne olacak Xiaomi telefonlar daha işlevsel olacak, kullanıcıları daha fazla memnun edecek.

MIUI 12 Sound Assistant dışında daha bu madenden ne cevherler çıkacak kimse bilemiyor. Küçük detaylar işletim sistemini rakipsiz kılabiliyor. Fark oluşturan kısımlar burası.

Sizler daha hızlı şekilde güncel Xiaomi haberlerine ulaşmak isterseniz de, bunun için Instagram, Twitter, Facebook sayfa ve Facebook grup hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz. Ayrıca Google Haberler üzerinden bize abone olabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Xiaomi, Bir Model için Android 11 Tabanlı MIUI 12 Güncellemesi Yayınladı başlıklı makalemizde MIUI 12 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.