MIUI 12 Test Programına Katılabilirsiniz – İşte Modeller

MIUI 12 herkese açık test programı başlatıldı. MIUI 12 herkese açık test programı linki.

0 448

MIUI 12, tanıtıldı ama nasıl tanıtıldı. Global sürüm gelmedi. Tanıtım Çin ile sınırlı kaldı ve kapalı beta için de sadece Çin içerisinde yayın yapıldı. En son kapalı betada beta 3 yayınının yapıldığından bahsettik. Fakat her kullanıcının kapalı beta erişiminin olmadığını da söyledik.

Bu haberimizin ardından sevindirici bir haber daha gelmişti. Xiaomi.EU grubu kapalı beta sürümünü uyarlamıştı. Çin sürümünde Google bulunmamakta.

Dil desteği bulunmamakta. Xiaomi.EU ekibi hem dil desteğini vermiş hem de Google entegresini yapmıştı. Ama bu ROM sürümü haberimizde belirtmiştik. Konuya ilişkin kısmen sevindirici gelişmeler var. MIUI 12 test programı herkese açık hale getirildi.

MIUI 12

MIUI 12 Test Programı Şartları

Belirlenen cihazlar için kullanıcıların test programlarına kayıt olabileceği haberi geldi. Xiaomi resmi olarak kullanıcıların test programlarına katılmasını istiyor. Bunun için cihaz sınırlaması var. Sınırlamanın sadece belli modellere göre yapıldığını söyleyelim. Sahip olmanız gereken akıllı telefonlar:

  • Mi 9T Pro
  • Mi 9T
  • Mi 9

Bu üç cihaz için güncelleme test sürümü açık hale getirildi. Eğer sizin de telefonunuz bu üç cihazdan biriyse, test programına dahil olabilirsiniz. Kapalı beta değil herkese açık olarak beta yayını yapılıyor.

Bu test sürecine belirlenen modelleri olan herkes katılabilecek. MIUI 12 testleri için bir de şart var. Markanın en büyük şartı Telegram gurubuna da kayıt olmak. Telegram grubuna kayıt olmak size mantıksız gelebilir. Ama aslında çok mantıklı.

Sürümde yaşanan sorunlar ya da test sırasında kullanıcıların gördükleri hataları paylaşması için Telegram gurubuna üye olması gerekiyor. Bir nevi geri bildirimleri sağlamanız lazım.

Bunu da Okuyun: Xiaomi MIJIA El Ütüsü Tanıtıldı – İşte Fiyatı

Linkleri paylaşmadan önce son katılım tarihi hakkında da bilgi verelim. Başlatılan ilk program 18 Mayıs tarihine kadar kayıt kabul edecek. Sonrasında ikinci bir kayıt başlatılması olası.

Buradaki link üzerinden başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Dediğimiz gibi son tarih 18 Mayıs olarak açıklandı. Test sürümü hakkında bilgileri ve bölgeleri belirlemeniz gerekiyor.

Sizler daha hızlı şekilde güncel Xiaomi haberlerine ulaşmak isterseniz de, bunun için Instagram, Twitter, Facebook sayfa ve Facebook grup hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz. Ayrıca Google Haberler üzerinden bize abone olabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan MIUI 12 Kapalı Beta Nispeten Avrupa'ya Geldi başlıklı makalemizde MIUI 12 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.