Xiaomi’den Mühendislik Prototipi Olan Comet İsimli Akıllı Telefon

0 107

Xiaomi, yeni akıllı telefonları ile adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Şimdi de Black Shark serisine benzeyen “Comet” isimli bir akıllı telefonun sızıntıları ortaya çıktı. Telefon mühendislik prototipi ile sızdırılsa da, bize ne kadar ilginç olduğu gösterilmiş oldu.

Xiaomi

IP68 su ile toz direncine entegre olan ve bu şekilde ilginç bir tasarımı içeren akıllı telefon, görünümü ile de akıllı telefon sınırlarını zorluyor. Mühendislik prototipi olduğundan dolayı, görselde olduğundan daha farklı bir akıllı telefon ortaya çıkabilir. Ancak telefonun tasarımının aşağı yukarı bu şekilde olması bekleniyor. Bununla beraber Comet isimli mühendislik harikası olan akıllı telefonun tespit edilen özellikleri ise aşağıdaki gibidir:

  • Qualcomm Snapdragon 710 SoC Yonga Seti,
  • LCD Ekran Tasarımı,
  • 4 GB RAM ve 64 GB Depolama Alanı,
  • 2900 mAh Batarya Kapasitesi,
  • Desteklenen Bluetooth 5.0,
  • 12 ve 2 MP Olan İki Farklı Lens, Xiaomi Comet akıllı telefonu için şuan ön plana çıkan özellikler arasında yer almaktadır.

Yukarıdaki özellikler elbette ki bir sızıntıdan ibaret. Ancak telefonun diğer detayları da ortaya çıkınca, herhangi bir problem kalmayacaktır.

Xiaomi Comet Akıllı Telefonu

Xiaomi Comet isimli akıllı telefonu satın alan kişi, telefonun prototipi ile ilgili önemli görselleri paylaştı. Bu görsellere göre telefonun tasarımına dair önemli fikirlere de sahip olmuş oluyoruz. Arka panele baktığımızda ise bizleri iki adet kamera karşılıyor. LED flaşlı olan iki farklı kamera. Yine arka panele monte edilmiş bir parmak izi okuyucusu da mevcut. Buradan hareketle akıllı telefonun Black Shark serisi ile olan benzerliği de dikkatlerden kaçmıyor.

Black Shark serisinin orta sınıfın üzerinde bir oyun telefonu olması, Xiaomi şirketini bu hamleyi yapmaya zorlamış olabilir. Çünkü özelliklerinden de anlaşıldığı üzere Xiaomi Comet, orta sınıfa hitap edecek bir akıllı oyun telefonu olarak tasarlanmış. Genel çerçevede özellikleri bir spekülasyon olup, netleşmemiştir. İlerleyen günlerde netleşen bilgileri ve Xiaomi ile ilgili önemli haberleri öğrenmek isterseniz, o halde resmi İnstagram hesabımız olan instagram.com/xiaomiblogcom/ adresinden bizleri takip edebilirsiniz. Önemli ve güncel haberler ile her daim karşınıza gelmeye devam ediyoruz.

Sizler daha hızlı şekilde güncel Xiaomi haberlerine ulaşmak isterseniz de, bunun için Instagram, Twitter, Facebook sayfa ve Facebook grup hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz. Ayrıca Google Haberler üzerinden bize abone olabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Xiaomi, İphone Rekabetinde Ön Plana Çıkacağına İnanıyor başlıklı makalemizde iPhone 9, iPhone SE 2 ve Xiaomi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.