Xiaomi Mi Drop (ShareMe) İle Dosya Aktarımı Yapmak

0 149

Xiaomi akıllı telefon üreticisinin tasarladığı Mi Drop uygulaması ile dosya aktarımı yapmak çok kolay. Peki, dosya aktarımı nasıl gerçekleştirilir? Size bundan bahsedelim.

Xiaomi Mi Drop uygulaması ile Xiaomi marka akıllı telefonlar fark etmeksizin dosya aktarımı yapmak çok kolay ve hızlı. Ancak genel anlamda baktığımızda, piyasada pek çok Mi Drop benzeri uygulamanın bulunduğunu söyleyebiliriz. Peki, bu uygulamalar arasında Mi Drop’un farkı nedir? Elbette ki tüm dosya boyutlarının kolay bir şekilde paylaşılabilmesi. Çünkü Xiaomi Mi Drop, dosya boyutu konusunda herhangi bir kısıtlama yapmıyor.

Bluetooth ile Mi Drop’ta dosya paylaşımı yaparsanız, normal dosya paylaşımı hızından 200 kat daha fazla hız elde edersiniz. Ancak Bluetooth dışında da internet olmadan paylaşım yapmanız mümkün. “Gönder” ve “Al” olarak belirlenmiş iki adet seçenek mevcut. Bu iki seçenek kullanılarak dosya aktarımının çok kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi olağan. Ancak önemli bir de şart var. Peki, nedir bu şart? Elbette ki dosya aktarımının yapılacağı cihazlarda Mi Drop uygulamasının bulunması.

Xiaomi Mi Drop (ShareMe) Uygulamasını Kullanmak

Mi Drop uygulamasını kullanmak çok kolaydır. Bunun için küçük çaplı değerlendirmeleri ele almanız gerekir. Peki, nedir bu dikkat edilmesi gerekenler?

  • Göndermek istediğiniz dosyayı “gönder” butonuna basarak, almak istediğiniz dosyayı da “al” butonuna basarak almanız mümkün.
  • Dosyaları gönderirken veya alırken, hangi türde olduğunu da belirtmeniz gerekir. Çünkü video, görsel veya doküman olmak üzere pek çok farklı dosya türü bulunmaktadır.
  • Mi Drop uygulaması aracılığı ile birden fazla dosya göndermek mümkün mü? Evet. Üstelik saniyede 10 MB seviyesinin üzerinde bir gönderim hızına da sahip olmanız mümkün.

Yukarıdaki değerlere dikkat ettiğinizde, Mi Drop uygulaması ile ilgili herhangi bir problemle karşı karşıya kalmazsınız.

Xiaomi Mi Drop (ShareMe) Uygulaması İle Bilgisayardan Dosya Aktarımı Yapmak

Mi Drop dosya aktarımı uygulaması kullanılarak, bilgisayar ile Android akıllı cihaz arasında dosya aktarımı yapmak mümkün. Ancak bunun için iki cihazda da internet bağlantısının aktif bir şekilde bulunması gerekir. Peki, bu aşamadan sonra ne yapılması gerekir?

  • İnternet bağlantısının aynı ağ üzerinden yapılması durumunda, Android cihazdan “bilgisayara bağlan” seçeneğine basmanız gerekir. Bu şekilde Dosya Aktarımı alanı, yani FTP alanı açılacaktır.
  • Hangi depolama alanından dosya aktarımı yapacaksanız, onu seçmeniz gerekir. Bu SD kart veya cihazın kendi depolama alanı
  • Dosya aktarımı alanına girdikten sonra, Mi Drop uygulamasının izin verdiği tüm dosyaları saniyeler içerisinde aktarmanız mümkündür.

Yukarıda da görüldüğü üzere, Mİ Drop uygulaması ile bilgisayarlara dosya aktarımı yapmak mümkün. Ancak burada önemli olan, doğru bir şekilde hareket etmektir. Bunun dışında herhangi bir zorluk bulunmaz.

Mi Drop (ShareMe) Uygulaması Neden Bu Kadar Hızlı?

Mi Drop uygulamasının internetsiz bir şekilde çalışabildiğinden size yukarıda bahsetmiştik. Aynı zamanda Bluetooth aracılığı ile de hızlı bir şekilde dosya aktarımı yapmak mümkün. Ancak Mi Drop neden internetsiz bir şekilde bu kadar hızlı? Elbette ki burada Wi-Fi Direct teknolojisi ön plana çıkmaktadır. İki cihaz arasında bir Wi-Fi bölgesi oluşturulduğu için de, dosya aktarımının bu denli hızlı olması olağan hale geliyor. Aynı zamanda oluşturulan Wi-Fi ağı, iki cihaza özgüdür. Herhangi bir cihaz bu alana dâhil olamıyor. Bu nedenle güvenilir bir yapıya sahip olması da sevindirici.

Xiaomi Mi Drop (ShareMe) Uygulamasının Dikkat Çeken Özellikleri

Mi Drop uygulamasının avantajlarından, nasıl çalıştığından ve diğer önemli detaylardan sizlere net bir şekilde bahsetmeye çalıştık. Ancak burada bir diğer önemli konu var. O da Xiaomi Mi Drop uygulamasının farklı ve etkin özellikleri. Peki, nedir bu özellikler?

  • Telefon ile bilgisayar arasındaki dosya aktarımlarında 5 ila 2 Mbps/saniye hız,
  • Dosya transferlerinin kodlanabilmesi,
  • Giriş şifrelerinin korunması olasılığı,
  • Dosya aktarımının kesilmesi durumunda, aktarımın daha sonra tekrar devam ettirilebilmesi, Mi Drop uygulamasının sağladığı avantajlar arasında en çok dikkat çeken özelliklerdir.

Bu özelliklerden faydalanmak ve her türlü dosyayı kolay bir şekilde aktarmak isterseniz, o halde Mi Drop uygulamasını aktif bir şekilde kullanmanız mümkündür. Eğer bu tarz önemli bilgilerden anında haberdar olmak isterseniz, bunun için İnstagram.com/xiaomiblogcom/ isimli İnstagram hesabımızı takip edebilirsiniz. İnstagram hesabımızdan her daim daha güncel bilgileri sizlere ulaştıracağız.

Video / Göm

Sizler daha hızlı şekilde güncel Xiaomi haberlerine ulaşmak isterseniz de, bunun için Instagram, Twitter, Facebook sayfa ve Facebook grup hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz. Ayrıca Google Haberler üzerinden bize abone olabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Xiaomi 60 Yıllık En Uzun Mi Cloud Abonelik Planını Sunuyor başlıklı makalemizde Mi Cloud hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.