MIUI 12 Resmi Tanıtımı Yapıldı

0 295

Xiaomi Mi 10 Youth Edition ile beraber tanıtımı gerçekleştirilen MIUI 12 arayüzü, Xiaomi severlerin dikkatini çekti. MIUI 12 arayüzünün hali hazırda Android 10’a dayanması kesinleşirken, pek çok farklı özelliği de tanıtımda ortaya konuldu. Peki, tanıtımda ön planda olan değerler nelerdir?

MIUI 12 Resmi Tanıtımı YapıldıMIUI 12 Resmi Tanıtımı YapıldıMIUI 12 Resmi Tanıtımı Yapıldı

Xiaomi’nin yeni arayüzü olma özelliğini taşıyan MIUI 12, pek çok farklı ve önemli özelliği içerisinde barındırıyor. İçerisinde barındırdığı özelliklerden en önemlileri ve tanıtımda açıklananları ise aşağıdaki gibidir:

  • Sistem genelinde geliştirilmiş karanlık mod özelliği,
  • Daha standart ve şık bir tasarımın ortaya konulması maksadı ile görsel değişiklikler ve
  • En üst seviyede geliştirilmiş gizlilik denetimleri, MIUI 12 arayüzünün en çok dikkat çeken özellikleri arasında yer almaktadır.

Görselde görüldüğü üzere, MIUI arayüzünün aşağı yukarı pek çok özelliği değiştirildi ve daha sade bir hale getirildi. Aynı zamanda Xiaomi şirketinin bahsettiğinden çok daha etkin bir özellik içeriyor. Bahsedilenden daha akıcı ve hızlı bir uygulama tanıtımı, MIUI 12 için beklenen değerler arasında yer almıyordu.

MIUI 12 Resmi Tanıtımı Yapıldı

Dark Mode 2.0 ile gelen MIUI 12, metinlerin okunmasını kolay hale getirip, göz yorgunluğunu en aza indirip, göz sağlığına gerekli olan hassasiyeti göstermektedir. Uzay ve hava görüntüsünü andıran pek çok farklı duvar kâğıdı ile kilit ekranı açıldıktan sonra en avantajlı durum ile karşı karşıya kalınabilecek. Kaygan pencereler ve uygulamaları tam ekran içeriğinin üzerinde sabit bir şekilde tutulması, MIUI 12 ile beraber gelecek olan çok değerli özellikler arasında yer almaktadır.

MIUI 12 Tanıtımında Öne Çıkan Özellikler

MIUI 12 Resmi Tanıtımı Yapıldı

Xiaomi’nin arayüzü olan MIUI 12 ile ilgili ortaya çıkan özellikler genel çerçevede aşağıdaki gibidir:

  • Hızlı cevaplama özelliği ile bildirim yönteminin farklı hale getirilmesi,
  • Uygulamaların davranışlarının kontrol edilmesi ve izinleri kötüye kullananların tespit edilmesi için üst düzey güvenlik entegrasyonlarının gelmesi,
  • Şüphe duyulan uygulamaların telefonunuza erişmesini engelleyen sanal kimlik ve güvenlik entegrasyonunun bulunması,
  • İşitme engelli kullanıcılar için konuşmalarda verilen öneriler ve kayıt işlemleri, MIUI 12 ile beraber gelecek olan özellikler arasında yer almaktadır.

Sizler de MIUI 12 ve diğer tüm Xiaomi haberleri ile ilgili bilgi almak isterseniz, o halde bizleri insatagram.com/xiaomiblogcom/ adlı sosyal medya hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Sizler daha hızlı şekilde güncel Xiaomi haberlerine ulaşmak isterseniz de, bunun için Instagram, Twitter, Facebook sayfa ve Facebook grup hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz. Ayrıca Google Haberler üzerinden bize abone olabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Xiaomi, MIUI 12 İçin Dark Mode 2.0'ı Tanıttı başlıklı makalemizde MIUI 12 Dark Mode 2.0, MIUI 12 Karanlık Mod ve MIUI 12 Karanlık Mod 2.0 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.