Xiaomi, Android 10 Güncellemesi Sağladığı Telefondan Güncellemeyi Geri Çekti

0 289

Xiaomi’nin en önemli serilerinden biri olan Xiaomi Mi A serisinin Mi A3 telefonuna gelen Android 10 güncellemesi, şirket tarafından geri çekildi. Açıklanan sebepler ve gelen şikâyetler söz konusu olduğunda, güncellemenin geri çekilmesi ile ilgili Xiaomi’nin haklı bir açıklaması mevcut.

Geçtiğimiz hafta sonunda Xiaomi Mi A3 kullanıcıları, Android 10 güncellemesi yönünde çeşitli bildirimler almaya başlamıştı. Zaten Xiaomi’den gelen açıklamada da Xiaomi Mi A3’ün Android 10 güncellemesi aldığı belirtilmişti. Görünen o ki güncelleme çok uzun sürmedi. Oluşan problemler sebebi ile Xiaomi, Mi A3’ten Android 10 güncellemesini geri çekme kararı aldı. Peki, bu kararın gerekçesi ne? Xiaomi neden Mi A3’ten güncellemeyi geri çekti?

Xiaomi Müşteri Desteği ile güncellemenin ve sohbetin ekran görüntüleri

Xiaomi Mi A3 için gelen Android 10 güncellemesini erkenden benimseyen kişiler, güncelleme ile ilgili bazı problemler yaşamaya başladı. Bu problemler genel anlamda hata ile ilgili olmakla beraber, kurulumdan sonra telefonun herhangi bir yanıt vermediği de bildirildi. Xiaomi ise bu sorunların üst üste gelmesi sonucunda Xiaomi Mi A3’ten Android 10 güncellemesini geri çekti.

Xiaomi Müşteri Desteği ile güncellemenin ve sohbetin ekran görüntüleri

Sorunların tek tarafta toplanmadığını net bir şekilde söylemek mümkün. Çünkü telefonun güncelleme ile ilgili aldığı şikâyetler farklılık gösteriyor. Tüm bu şikâyetlerin sayısının artması üzerine Xiaomi şirketi de Mi A3’ten Android 10 güncellemesini geri çekme kararı aldı. Bu çerçevede Mi A3 kullanıcıları şuan için Android Pie sürümünü kullanıyorlar. Bu sürümün de yalnızca güvenlik paketi kullanılabilir durumda.

Xiaomi Müşteri Desteği ile güncellemenin ve sohbetin ekran görüntüleri

Xiaomi Mi A3’ten Android 10 Güncellemesi Geri Çekildi

Karanlık tema, harekete yönelik olan navigasyon ve etkin gizlilik kontrolleri, Xiaomi Mi A3’ün güncelleme sonrası alması gereken özellikler arasındaydı. Ancak güncellemenin geri çekilmesi ile sadece güvenlik paketi, Mi A3 akıllı telefonunda kullanılabilir duruma geldi.

Bazı kullanıcılar güncelleme sonrasında telefonun yanıt vermediğini bildirirken, bazı kullanıcılar da güncellemenin eksik olduğunu söylediler. Bu nedenle güncellemenin bir güvenlik yaması gibi telefona geldiğini bildirdiler. Xiaomi de gelen bu şikâyetler üzerine Android 10 güncellemesini Xiaomi Mi A3 üzerinden çekmeye karar verdi. Gelen şikâyetlere göre güncelleme revize edilip, kısa bir süre içerisinde tekrar Xiaomi Mi A3 kullanıcılarına iletilecek.

Sizler daha hızlı şekilde güncel Xiaomi haberlerine ulaşmak isterseniz de, bunun için Instagram, Twitter, Facebook sayfa ve Facebook grup hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz. Ayrıca Google Haberler üzerinden bize abone olabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Xiaomi 40W Kablosuz Hızlı Şarj Cihazı İçin Demo Yayımladı başlıklı makalemizde hızlı şarj, Kablosuz Hızlı Şarj ve Kablosuz Hızlı Şarj Cihazı hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.