Xiaomi, Mi 10’un Uluslararası Tanıtımını Erteledi

0 40

Xiaomi, uluslararası anlamda kendini kanıtlamış ve her geçen zaman daha önemli bir marka halini almaya başlamıştır. Bu özelliği ile Xiaomi’nin yeni akıllı telefonlarının tanıtımları da oldukça önemli bir hal aldı. Ancak 23 Şubat’ta Barcelona’da olan tanıtım ileri bir tarihe ertelendi.

Xiaomi’nin dün gerçekleştirilen çevrimiçi tanıtımında önemli detaylar açıklandı ve telefon beklenildiği gibi etkin özellikleri ile ortaya çıktı. Ancak uluslararası boyutta bir tanıtım gerçekleştirilmediği için, 23 Şubat’taki tanıtım daha fazla merakla bekleniyordu. Tüm olaylara karşın Xiaomi’den yapılan açıklama, etkinliğin yine de İspanya’nın Barcelona kentinde olacağına yönelik olmuştu. Ancak GSMA bu yıl için düzenleyeceği etkinliği iptal ederek, Xiaomi’ye başka seçenek de bırakmadı. Bunun üzerine Çinli akıllı telefon markası Xiaomi, Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro akıllı telefonlarının 23 Şubat’taki tanıtımını iptal etti.

Resmi Twitter'da görüntüle

Twitter üzerinden gerçekleştirilen açıklamada ise daha önemli bir detay göze çarptı. Bu detaya göre ileri bir tarihte gerçekleştirilecek olan Xiaomi Mi 10 serisi tanıtımı, daha farklı ürünlere de ev sahipliği yapacak. Böylece meraklı olan bekleyiş, biraz daha Xiaomi severleri heyecanlandıracak gibi. Ancak şuan için artık tanıtımın 23 Şubat’ta olmayacağını net bir şekilde size söyleyebiliriz.

Xiaomi Mi 10 Tanıtımı ve GSMA Etkinliği

Uzun yıllardır süregelen bir etkinlik halini alan GSMA, 2008’den beri merakla beklenen bir konumda yer almıştı. Ancak bu durum ile ilk defa iptal edilmiş oldu. 2008’den beri düzenli olarak gerçekleştirilen etkinliğe pek çok farklı marka da iştirak etmişti. Etkinliğin ilk olarak düzenlendiği yer ise Brüksel olarak dikkat çekti. Brüksel’den sonra Nice, Berlin, Madrid, Lizbon ve Atina gibi önemli ülkelerin şehirlerinde de düzenlendi.

Aynı zamanda Realme’nin tanıtımının da gerçekleştirilmesi beklenirken, bu iptal ile Realme tanıtımı da çevrimiçi bir boyuta ulaştırılmış oldu. OPPO’da diğerleri gibi bir iptal ile karşılaştı. Bu iptale göre artık Şubat ayında gerçekleştirilmesi beklenen OPPO tanıtımı, Mart ayında gerçekleştirilecek. İlerleyen zamanlarda Xiaomi’nin net bir uluslararası tanıtımının ne zaman gerçekleştirileceğine yönelik açıklamaların da gelmesi bekleniyor. Ancak şuan için eldeki veriler ve istatistikler bununla sınırlı.

Sizler daha hızlı şekilde güncel Xiaomi haberlerine ulaşmak isterseniz de, bunun için Instagram, Twitter, Facebook sayfa ve Facebook grup hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz. Ayrıca Google Haberler üzerinden bize abone olabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Xiaomi Mi 10 İlk Kez TV'de Yayımlandı başlıklı makalemizde Mi 10, Mi 10 Series ve TV hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.