Xiaomi Mi A3 ve Redmi Note 8 Pro Artık TWRP Desteği Alacak

0 517

Xiaomi ve Redmi serisinin en önemli akıllı telefonlarından olan Mi A3 ve Redmi Note 8 Pro, artık kullanıcıları sevindirecek bir haber çerçevesinde TWRP desteği alacak. Bu destek, kullanıcılar tarafından uzun süredir bekleniyordu.

Büyük bir özellik kapsamında geldiğinden dolayı, kullanıcılar heyecanlandı ve böylece pek çok avantaj kullanıcılara sunulmuş oldu. Peki, TWRP nedir? TWRP, özel bir kurtarma programı olup, stok kurtarma olarak tasarlanmıştır. Aynı zamanda özek ROM kullanılmasına izin verildiği için, kullanıcılar için veri kurtarma açısından oldukça önemli. Artık bu önemli program, Xiaomi Mi A3 ve Redmi Note 8 Pro için kullanılabilir hale getirildi. Akabinde resmileştiği için, herhangi bir resmi olmayan problem ile de karşılaşılmayacak.

Telefonların tam anlamı ile özelleştirilmesi için önemli bir uygulama olduğu kesin. Çünkü kolay erişilebilir ve kullanılabilir bir yapıda olup, kullanıcılar için oldukça büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Çok büyük bir akıllı telefon kütüphanesini içerisinde barındıran bu uygulama, önemini bahsedilen bu konudan alıyor. Zaten Xiaomi Mi A3 ve Redmi Note 8 Pro için resmileşmesi de ne kadar önemli bir uygulama olduğunu göstermiştir.

Xiaomi Mi A3 ve Redmi Note 8 Pro İçin Kurtarma Programı

Xiaomi Mi A3, Xiaomi’nin en önemli telefonlarından biri olup, bu resmi karardan önce, resmi olmayan bir TWRP programı içeriyordu. Ancak gelen resmi bir karar ile artık Mi A3 akıllı telefonunda TWRP programı yer alacak. Resmi bir şekilde bu programın Xiaomi Mi A3’e entegre edilmesi, güvenlik ve kolaylığı da artıracağı için, oldukça önemli bir yere de sahip. Zaten telefonun bu programı kazanması da, güvenlik esasları ile ilgilidir.

Flaş ve mod açısından bakıldığında biraz daha zorluk barındıran TWRP uygulaması, Redmi Note 8 Pro için de gelmiş durumda. Söylenildiği gibi Mi A3’ten ziyade, Redmi Note 8 Pro’da biraz daha zorluklar ile karşı karşıya kalınacak. Bu nedenle program kullanılırken Redmi Note 8 Pro kullanıcılarının daha fazla dikkatli olması gerekmektedir. Gerekli dikkat gösterilirse, her iki telefon için de faydalı bir uygulama olduğu kesin.

Sizler daha hızlı şekilde güncel Xiaomi haberlerine ulaşmak isterseniz de, bunun için Instagram, Twitter, Facebook sayfa ve Facebook grup hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz. Ayrıca Google Haberler üzerinden bize abone olabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Xiaomi 2020’nin İlk Çeyreğinde İSD865 Destekli Xiaomi Mi 10'u Piyasaya Süreceğini Kesinleştirdi başlıklı makalemizde Xiaomi Mi 10 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.