Xiaomi Mi 9T ve Redmi K20 İçin Android 10 Tabanlı MIUI 11 Dağıtılmaya Başladı

0 373

Bilindiği üzere Redmi K20, kararlı Android 10 tabanlı MIUI 11 sürümünü geçen hafta Çin’de popüler hale getirmişti. Bu popülerliğe Xiaomi Mi 9T ve Küresel Redmi K20’de katılacak gibi duruyor. Küresel boyutta ROM’ları bulunan kullanıcılar, 2.2 GB büyüklükte olan bu sürümü OTA güncellemesi çerçevesinde zaten almaya devam ediyorlar.

Avrupa’da gerçekleşecek olan Android 10 tabanlı MIUI 11 versiyonu yapısının numarası MIUI V11.0.1.0.QFJEUXM olarak bilinmektedir. Aynı zamanda güncellemeyle gizlilik ile beraber konuma yönelik kontroller ve aynı çerçevede karanlık mod olarak bilinen Android 10 özelliği de gelecek.

Kullanıcılar buna ek olarak gelişmiş sistem kararlılığı, sesler, değerlendirilen görseller ile beraber, güncellenmiş MIUI 11 sürümünün tadını çıkaracaklar. Hintli olan kullanıcılar ise ödemelerde yerel güvenlik sistemlerini alacaklar. Süper yavaş veya süper hızlı olarak adlandırılan video kayıtları, TikTok’a özel filtreler ve süregelen animasyonlar ile çeşitli kamera özellikleri bu sürüm ile kullanıcılara sunulmaya devam edilecek.

Değişiklik günlüğünü güncelleDeğişiklik günlüğünü güncelle

Xiaomi Mi 9T ve Küresel Redmi K20 İçin Sunulan Android 10 Tabanlı MIUI 11

Xiaomi’nin yeni yıl hedeflerini yavaş yavaş gerçekleştirmeye başladığı şu günlerde çeşitli güncellemeler de MIUI 11 özelinde gelmeye devam ediyor. Bu nedenle şuan için gündeme gelen ve gerçekleştirilen Mi 9T ile beraber Küresel Redmi K20 için güncelleme olanağı, kullanıcıların çeşitli özellikler ile memnun edilmesini sağladı. Peki, bahsedilen telefonlar için gerçekleştirilen sistem günlüğü nedir?

  • Sistem: Ortaya konulacak olan sistem Android 10 tabanlı MIUI 11 sürümü olacak. Bunun yanında Android güvenlik düzeltme eki 2019’un Aralık ayında güncellenmişti. Zaten hali hazırda bunun için artan sistem kararlılığı getirildi.
  • Kilit Ekranı, Durum Çubuğu ve Bildirim Gölgesi: Bu alan ile ilgili düzeltmede belirtilene göre, ikinci alanda bildirim gölgesinde bildirim ayarı açılamadı.
  • Güvenlik: Gerçekleştirilen optimizasyon, Hindistan için yerel hale getirilmiş ödeme güvenlik sistemidir.

Android 10 tabanlı kararlı MIUI 11 sürümü, Xiaomi Mi 9T ve Küresel Redmi K20 için yukarıdaki değerlendirmeleri göz önüne getirecek. İleriki günlerde Android 10 tabanlı MIUI11 güncellemesinin gerçekleştirilmesi ile ilgili olarak daha detaylı açıklamaların olması bekleniyor.

Sizler daha hızlı şekilde güncel Xiaomi haberlerine ulaşmak isterseniz de, bunun için Instagram, Twitter, Facebook sayfa ve Facebook grup hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz. Ayrıca Google Haberler üzerinden bize abone olabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Xiaomi'den 7 Milyar Dolarlık Yatırım başlıklı makalemizde 5G, IoT ve Xiaomi hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.