Xiaomi Mi Note 10’a Bir De Böyle Bakın

0 879

2019’un 4. çeyreğinde piyasaya sürülen Xiaomi Mi Note 10, eşsiz özellikleri ile dikkat çekici bir telefon olmayı başardı. Orta sınıf bir telefon olmasıyla birlikte, bu alanın sayılı akıllı telefonları arasında bulunuyor.

Xiaomi Mi Note 10, kamera sensörü konusunda profesyonel bir seviyede yer aldığı için, özellikli bir kamera altyapısına da sahip. Samsung Bright HMX 108 MP olan kamera sensörü, orta sınıf telefonlar arasında en iyisi denebilir. Ekran veya ek özellik bakımından şaheser sınıfına sokulacak bir telefon olmasa da, kamera özellikleri bakımından çağ atlatacak kadar iyi bir telefon. Herhangi bir anda, farklı zamanlarda faydalanılması açısından olağanüstü denebilecek seviyede 5 adet kamerası bulunmaktadır. Bu durum da Xiaomi Mi Note 10’u en iyi akıllı telefonların olduğu sınıfa sokuyor.

Xiaomi Mi Note 10’un Bilinmeyen Özellikleri

Orta sınıf bir telefon olduğundan dolayı çok da fazla anlatılacak özelliklere sahip değil. Ancak bazı özellikleri bu telefonun piyasasının yükselmesine sebep olmuştur. Bunlardan birisi, yukarıda da bahsettiğimiz gibi kamera özelliği. Bunun yanında oyun meraklıları için de dikkat çekici olması, planlanan özellikleri arasında en çok dikkat çekenlerinden bir tanesi. Çünkü telefonun 6 GB RAM’a sahip olduğunu unutmamalıyız. Oyun meraklılarının en değerli telefonları arasında yer alabilecek Mi Note 10, 5260 mAh batarya kapasitesine sahip. Bu nedenle oldukça tercih edilen bir model. Peki, kullanıcıların deneyimlediği diğer özellikler nelerdir?

  • Ekran özellikleri üst seviyede değil ve çözünürlüğü yüksek değil. Ancak bu aşamada kullanıcıların düşündüklerine göre, kavisli ve Amoled ekranlı oluşu, onu tercih edilebilir kılıyor.
  • Ekran içi parmak tarayıcısı özelliği vardır.
  • Amiral Gemisi Snapdragon çipine sahip değil. Ancak telefonu deneyimleyen kişilere göre bu çok da önemli değil. Çünkü telefon gayet hızlı.
  • Stereo hoparlörleri bulunmuyor ancak ses kalitesi diğer serilere göre ortalamanın çok çok üzerinde.

Akıllı telefon kullanıcılarının en çok merak ettiği telefonlardan biri olan Xiaomi Mi Note 10’un bilinmeyen özelliklerini sizlere anlatmaya çalıştık. İnceleme yazımızda dikkati çeken bu özelliklere bakarak, Xiaomi Mi Note 10 alırken daha kararlı veya isteksiz olabilirsiniz.

Sizler daha hızlı şekilde güncel Xiaomi haberlerine ulaşmak isterseniz de, bunun için Instagram, Twitter, Facebook sayfa ve Facebook grup hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz. Ayrıca Google Haberler üzerinden bize abone olabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Xiaomi Redmi K20 ve K20 Pro İçin İlginç Bir Güncelleme başlıklı makalemizde Amazon Prime, HD ve Widevine L1 hakkında bilgiler verilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.