Süper Hızlı Şarj Özelliği Xiaomi Telefonlarda

0 20

Akıllı telefonların en önemli eksikleri arasında yer alan batarya kapasitelerinin düşük olması, Xiaomi yeni akıllı telefonlarda çözüme kavuşturulacağa benziyor. Ancak batarya kapasitesi ile değil, hızlı şarj özelliği ile.

Xiaomi ile üretilen akıllı telefonlar, çağa ayak uydurmakla kalmıyor, çağın ilerisine de gitmeye başlıyor. Çünkü her anlamda önemli tasarımlara ve üretimlere sahip olan Xiaomi, yeni tasarımlarını tanıtarak, bu alandaki başarısını gösterdi. Son tasarımları ve sistemleri arasında yer alan özellik ise, süper hızlı şarj. Bu özellik ile telefonlar en hızlı şekilde şarj olmanın yanında, hızlı bir şekilde de bitmiyor. Ancak bu özellik ilk olarak bazı telefonlarda gündeme gelip, daha sonra kapsamlı bir hal alacak.

Süper Hızlı Şarj Özelliği Olan Xiaomi Akıllı Telefonlar

Bataryaların günlük kullanım ömürlerini artıran Xiaomi, bu hareketi ile teknoloji tutkunları tarafından büyük bir beğeni kazanmıştı. Ancak gerçekleştirdikleri son gelişmeler ve hayata geçirdikleri tasarımlar ile Xiaomi duracağa benzemiyor. Son olarak çıkardığı hızlı şarj özelliği ile batarya kapasitesinin yanı sıra, hızlı şekilde şarj etme imkânı sunan Xiaomi, akıllı telefon tutkunları tarafından tercih edilmeye başlandı. Henüz hiçbir telefonda bu özellik bulunmamakla beraber, 2020 yılından itibaren üretilen pek çok telefona bu özellik eklenecek. Bu haber ile takipçilerine büyük bir umut aşılayan Xiaomi, yeni akıllı telefonlarda satış patlaması yaşayacak gibi. Peki, hızlı şarj özelliğinin önemi nedir?

  • Hızlı şarj teknolojisi ile telefonlar 100W enerji ile kısa sürede %100 oranında şarj edilebilecek. Bu durum şarjın bitmesi ve şarjda bekleme oranlarını en aza indirecek.
  • 4000 mAh batarya kapasitesi olan bir Xiaomi marka akıllı telefon, 100W enerji ile %0’dan %100’e yalnızca 17 dakikada şarj edilebilecek.

Xiaomi’nin sektöre getirdiği yenilikler elbette ki bununla sınırlı değil. Bildiğiniz üzere yeni çıkan birkaç telefonda 108 MP çözünürlük ve 5G teknolojisi uyumlu hale getirilmişti. Yaşanan yeni gelişmeler ve gerçekleştirilen tasarımlar ile bu özellikler yalnız kalmayacak. Buna ek olarak 2020 yılı, Xiaomi’nin hedefini yükselttiği, sektördeki payını iki katına çıkardığı bir yıl olacak. Huawei ile aynı ülkenin markası olmaları da ikili arasında bir rekabete sebep olmaktadır.

Sizler daha hızlı şekilde güncel Xiaomi haberlerine ulaşmak isterseniz de, bunun için Instagram, Twitter, Facebook sayfa ve Facebook grup hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz. Ayrıca Google Haberler üzerinden bize abone olabilirsiniz. Bir önceki yazımız olan Giyilebilir Teknoloji Pazarına Xiaomi Etkisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.