Mi Cloud Nedir? Nasıl Kullanılır?

Xiaomi kullanıcıları için öne çıkan Mi Cloud servisi nedir? Mi Cloud servisini nasıl kullanabiliriz?

2 1.071

Akıllı telefon pazarında yer alan büyük firmaların, kullanıcılarına sunduğu özel bazı servisler bulunuyor. Bu servisler arasında en çok dikkat çeken servis ise bulut depolama ağları oluyor. Genelde akıllı telefonlar ve tabletler için kullanılan bulut depolama servisleri, kullanıcıların verilerinin depolanmasını sağlıyor. Bu servislerden birisi de Mi Cloud servisi.

Merak eden kullanıcılar için Mi Cloud servisi nedir? Nasıl kullanılır? Hesap açmak için nelere ihtiyaç var? Tüm bu sorulara cevap vermeye çalışalım.

- Reklam -

Mi Cloud Nedir?

Xiaomi tarafından sunulan bir bulut depolama hizmeti olan Mi Cloud, Xiaomi kullanıcılarının verilerini bulut üzerinden yedeklemeye izin veren bir sistem. Kullanıcıların fotoğrafları, videoları, dosyaları ve kişisel verilerinin yedeklenmesi için kullanabilecekleri bu sistem telefon ve tabletlerde ekstra depolama alanına ihtiyaç kalmamasını sağlıyor. Sadece bulut depolama servisini kullanarak tüm verilerinizi yedekleyebiliyorsunuz.

Mi Cloud

Tıpkı Apple iCloud ve Samsung Cloud sisteminde olduğu gibi depolama alanı konusunda ise ücretli ya da ücretsiz kullanım yapabiliyorsunuz. Belli bir sınıra kadar kullanıcıların ücretsiz olarak depolama alanını kullanması mümkün. Bunun için ayrılan alanın üzerine çıkıldığı zaman, depolama alanı için ek paketler almanız gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Mi CC9 Pro 3C Sertifikası Aldı

Mi Cloud için Mi Hesabı Nasıl Açılır?

Ne olduğundan söz etmemizin ardından şimdi ise gelelim bu servisi nasıl kullanacağınız kısmında. Servisin kullanımı için de belli başlı noktalara dikkat etmeniz gerekecek. Öncelikler hesap oluşturarak işe başlamanız lazım. Hemen yapacağınız işlemlere geçelim.

 • İlk aşamada Xiaomi Mi hesabı oluşturmanız gerekecek. Tıpkı Apple ID sisteminde olduğu gibi kendi Mi hesabınıza sahip olmanız gerekiyor.

Mi Cloud

 • Hesap açmanız için öncelikle buraya gitmeniz ve Mi hesap oluşturucu sayfasını açmanız gerekecek.
 • Mi hesap oluşturucu sayfasını açtıktan sonra ise ülke seçimi yapmanız lazım.
 • Hemen sonrasında bir mail adresi girmeniz gerekecek. Sonrasında alt kısımda yer alan gizlilik sözleşmesini işaretlemeniz gerekiyor.
 • Sonrasında “Create Mi Account” sekmesine tıklamanız yeterli olacak. İsteyen kullanıcılar “Create using a phone number” sekmesine tıklayarak telefon numaralarıyla da hesap açabilir.
 • Şimdi ise şifre oluşturma ekranı karşınıza gelecek. Burada da bir şifre oluşturmanız gerekecek. Sonrasında kayıt olurken kullandığınız mail hesabınıza bir aktivasyon linki gönderilecek. Linki tıklayıp hesabınızı aktif ettikten sonra artık hesabınızı kullanabilirsiniz.

Mi Cloud Nasıl Kullanılır?

Mi hesabınızı açmanız ilk aşama olacak. Bunun dışında servisi kullanmak için yapacağınız işlemlere geçelim.

 • Şimdi ilk yapmanız gereken depolama servisinin sayfasına gitmek olacak.
 • Buradan sayfaya gidebilirsiniz.

Mi Cloud

 • Sonrasında “Mi Hesabı ile Oturum Aç” sekmesine tıklayın.
 • Oluşturduğunuz Mi hesabınız ile oturum açın.
 • Şimdi doğrudan servisi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Burada dikkat çeken detaylardan da söz edelim. Hesabınızla servise giriş yapmanızın ardından, depolama alanı karşınıza gelecek.

Mi Cloud

Burada Kişiler, Mesajlar, Galeri, Notlar, Kayıtlar, Cihazı Bul sekmelerinin yer aldığını görmek mümkün olacak. Tüm bu menüler yedeklerinize göre sınırlandırılmış olan menüler. Yani Kişiler kısmında rehber yedeğinizi, mesajlar kısmında mesaj yedeklerinizi görebiliyorsunuz. Yine galeri kısmında da fotoğraflar ve videoların yedeklendiğini göreceksiniz. Notlar bölümünde oluşturduğunuz notların kayıt altına alındığını göreceksiniz. Tüm kayıtlarınızı bu bölümden kontrol edebilir ve yedeklerinizi silip düzenleyebilirsiniz.

Mi Cloud hakkında bilinmesi gereken son detay ise 5 GB depolama alanının ücretsiz olarak sunuluyor olması. 5 GB depolama alanını aşmanız durumunda, ek paketler için satın alma gerçekleştirmeniz gerekecek.

Servis hakkında paylaşacağımız detaylar bu şekilde. Servisin kullanımı konusunda merak ettiğiniz başka bir konu varsa, yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Xiaomi Telefonlarda Bölgelere Göre Face ID ve Ses Durumu başlıklı makalemizde Face ID hakkında bilgiler verilmektedir.

- Reklam -

2 Yorumlar
 1. esJuvenation diyor ki

  Senkronizasyonu kapatmama rağmen bi şekilde tekrar kendiliğinden dolduğu için. Hesabımı kaldırdım.Ğaliba komple silmişim. Çünkü neredeyse foto kalmadı silindi. Tekrar aktif edip yüklemek istedim. Bu seferdi”xiaomi clould yetkisi kaldırıldı” hatası alıyorum. Çözümü varmıdır bu sorunun. Fabrika ayarlarına geri döndürme m mi gerekiyor telefonu.

  1. Ertan Hekimler diyor ki

   Mi Cloud’u telefonunuzdan kaldırırken veya çıkış yaparken, uyarı ile verilerin durumunu soruyor. Acaba çıkış yaparken bir yandan da silinsin dediysen silinmiş olabilir. Ayrıca senkronizasyon kapattığını belirtmişsin. En son alınan senkron ne zamana aitse, neler dahilse, onları geri getirebilirsin. Umarım yardımcı olmuşumdur. Kolay gelsin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.